MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 222 88 90
E-POSTA destek[@]msiservismerkezi.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 9:00 - 18:00
Arıza Tespit Formu

Msi Laptop Servisleri

Msi Laptop Servisleri

Msi Laptop Servisleri : Tamir ihtiyacının doğması sonucunda mutlaka tüm elektronik ve dijital cihazları tamir servislerine teslim ediniz. Aksi takdirde dijital ve elektronik cihazlar arızaları bilinçsiz bir şekilde giderilmeye çalışılırken çok daha büyük arıza çeşitleri ile kullanıcılarını karşı karşıya bırakabiliyor. Msi Laptop Servisleri bünyesinde yapılan tüm arıza giderme ve bakım işlemlerinin talebi yapıldığında mutlaka cihazların garanti kapsamına alınıp alınmadığı sorulmalıdır. Uzun yıllardan bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet veren Msi teknik servisi olarak tüm yapmış olduğumuz işlemler sonrasında garanti süresi uygulamamız bulunmaktadır. Laptop ve notebook tarzı cihazların tamir ve bakımını üstlenen Msi servisi olarak tamirin yanı sıra aksesuar satışımız ve yedek parça satışımız da bulunmaktadır. Laptop ve notebook gibi taşınabilir cihazların daha uzun süre kullanılabilmesi için mutlaka bu cihazların aralıklı süreçlerde bakıma tabi tutulması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan bu cihazların daha az arıza çıkartma veya hiçbir şekilde arıza çıkartmadan kullanılabilme olasılığı bulunmaktadır.

Notebook ve laptoplarda sıklıkla görülen arızalar genellikle düşme sonrasında veya sıvı teması olması sonrasında görülmektedir. Sıvı teması oluşan cihazlar hızlı bir şekilde sıvıdan temizlenerek yine hızlı bir şekilde mutlaka servis götürülmesi gereklidir. Sıvı teması oluşan cihazlar bazen hemen arıza yapmaz. Hızlı bir şekilde sıvı temasından dolayı arıza yapmayan cihazlar bile daha sonradan oluşturabilecekleri arızalar nedeni ile servise götürülmesi gereklidir. Servis elemanların hemen bakımlarını sağlaması için cihaz sıvı teması yaptığı mutlaka söylenmeli ve cihazın tamirinin bu yönde yapılması sağlanmalıdır. Notebook ve laptop tipi cihazlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de anakart arızalarıdır. Anakart arızalarında genellikle laptop ve notebook tipi cihazlar hemen çalışmayı durdurur. Çalışmayı durduran cihazlarda anakart arızalarının araştırılması gereklidir. Yüksek maliyetli bir arıza çeşidi olan anakart arızaları parçanın tamirinin yapılması ile iyileşmeye gidilemez. Her zaman anakart arızalarında anakart parçası değişim yapılarak iyileşmeye gidilmektedir. Anakart arızaları bazen batarya arızaları ile karıştırılabilir. Batarya arızaları da aynı anakart arızaları gibi cihazın tamamen durmasına ve hiçbir şekilde açılmamasına neden olabilir. Bu arızaları ayırabilmek için uzman görüşü önemlidir.

 

Comments are closed.

Msi Servis Partner orjinal yedek parça aksesuar satış ve satış sonrası onarım tamir servis hizmetleri olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. arızalı ürün ve gereksinimlerinizde ücretsiz kargo ile hizmetinizdeyiz.

Msi Servis Merkezi

Tecra Bilişim Teknolojileri
Perpa Ticaret Merkezi B Blok
Kat: 9 No:1337- B3
Okmeydanı / Şişli / İstanbul

(0212) 222 88 90

(0212) 320 88 90

(0212) 222 88 92

destek[@]msiservismerkezi.com

9.00 – 18.00

Msi Servis | Msi Notebook Servis | Msi Laptop Servisi © 2018 Tüm hakları saklıdır.
Call Now ButtonHemen Ara..