MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 222 88 90
E-POSTA destek[@]msiservismerkezi.com
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 9:00 - 18:00
Arıza Tespit Formu

Msi Servis Türkiye

Msi Servis Türkiye

Msi Servis Türkiye : Ülkemizde teknolojinin giderek gelişmesi bir çok cihazın çok daha kolay kullanılabilmesini sağlamaya başladı. Bilgisayarlar son on yıl içinde büyük değişime uğrayarak hem inceldi hem de küçüldü. Daha önceden kullanılan masaüstü bilgisayarların yanında çok küçük cihazlar olarak kullanılan laptop ve notebook bilgisayarlar taşınabilir oldukları için masaüstü cihazlardan çok daha fazla tercih ediliyor. Cihazların taşınabilir olması ne kadar avantajlı olsa da birkaç dezavantajı da bulunuyor. Dezavantajlarından birisi de taşınabilir olan bu cihazların taşıma esnasında elden düşürülerek kırılması. Cihazların düşme esnasında genellikle üst kasa, alt kasa veya ekranları kırılıyor. Kırık olan bu parçalar Msi Servis Türkiye olarak tarafımızca değişimi yapılabiliyor. Birebir aynı parçalar ile yapılması gereken bu parçalar için yedek parça satışımız da bulunmaktadır. yedek parça satışlarımızdan, yedek parça montaj hizmetlerimizden, tamir ve bakım hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Msi Servisi elemanlarımız sizlere hemen destek verecektir.

Msi teknik Servisi olarak siz değerli müşterilerimize bu makalemizin içeriğinde bazı laptop arızalarından bahsedelim. Cihazlarda sıklıkla görülen arızalardan olan işlemci arızaları, anakart arızaları, batarya arızaları ve ram arızaları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Anakart arızaları oluştuğunda cihaz direkt olarak çalışmayı durdurmaktadır. Anakart arızalarının belirli bir şekilde yapılan onarım şekli bulunmamaktadır. Anakart arıza yaptığında notebook ve laptop tipi cihazlarda cihazın içeriğinde bulunan anakart ile yedek parça olan yeni anakart değişim yapılarak anakart arızaları ortadan kaldırılır. İşlemci arızalarında da durum aynıdır. İşlemci arıza yaptığında cihazda sürekli olarak donmalar meydana gelmesi cihazın ekranın beyazlaması ve cihaz içeriğinde bulunan dosyaların kayıtlarının zor yapılması gibi arızalar oluşmaktadır. Bu arızaların ortadan kaldırılabilmesi gibi aynı anakartlarda olduğu gibi cihaz içindeki işlemci yedek parça olan işlemci ile değişim yapılarak iyileştirme yoluna gidilmektedir. Ram arızalarında cihaz kayıt yapmayı tamamen durdurur. Kayıt yapmayan cihazlar da uzun süre kullanılamadıklarından mutlaka ram parçasının da aynı işlemci ve anakartlarda olduğu gibi değişime gidilerek tamir edilmesi gereklidir. Değişim yapılan tüm yedek parçalar tarafımızca siz müşterilerimiz için garanti kapsamına alınmaktadır.

 

Comments are closed.

Msi Servis Partner orjinal yedek parça aksesuar satış ve satış sonrası onarım tamir servis hizmetleri olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. arızalı ürün ve gereksinimlerinizde ücretsiz kargo ile hizmetinizdeyiz.

Msi Servis Merkezi

Tecra Bilişim Teknolojileri
Perpa Ticaret Merkezi B Blok
Kat: 9 No:1337- B3
Okmeydanı / Şişli / İstanbul

(0212) 222 88 90

(0212) 320 88 90

(0212) 222 88 92

destek[@]msiservismerkezi.com

9.00 – 18.00

Msi Servis | Msi Notebook Servis | Msi Laptop Servisi © 2018 Tüm hakları saklıdır.
Call Now ButtonHemen Ara..