Msi Notebook Tamir : Notebook tipi bilgisayarlar son zamanlarda ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan bilgisayar türleri arasındadır. Yıllar önce kullanılan masaüstü büyük bilgisayarların yanında çok küçük bilgisayarlar olarak görülen bu cihazlar bir bilgisayarın yapması gereken tüm işlemleri kolaylıkla yapabilirler. Notebook arızaları sıklıkla bilgisayarlarda görülür. Fakat notebooklarda arızaların görülmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır. bu cihazlarda arızaların sıklıkla görülmemesi için mutlaka cihazlar aralıklı süreçlerde bakım yaptırılması gereklidir. Msi Notebook Tamir servisi olarak notebook tipi cihazlarda sıklıkla görülen arızalar genellikle cihazların yere düşürülmesinden veya cihazlara sıvı teması oluşmasından dolayı görülmektedir. Cihazların sıklıkla arızalanması istenmiyorsa her yıl yapılan bakım gibi cihazların yere düşürülmemesine ve sıvı teması oluşmamasına dikkat edilmesi gereklidir. Msi servisi olarak bizlere gelen tüm cihazlar garanti kapsamı altında tamir edilmektedir. Tamir edildiği müddet içinde laboratuarlarımızda garanti kapsamında bekleyen cihazlarınız tamir sonrasında da garanti süresi uygulamasına tabi tutulmaktadır. Cihazlarınızın sürekli olarak bozulmasını istemiyor iseniz mutlaka cihazlarınızı alt kısmında soğutucular ile kullanınız. Soğutucu olmadan kullanılan bu cihazların maalesef sıklıkla arızaları görülebilir. Soğutucu olmayan bilgisayarlarda ısınma çok olacağından cihazların ısıya bağlı bozulduğu görülebilir.

Msi teknik servisi olarak siz değerli müşterilerimize bu makalemizin içinde notebook chipset arızalarından bahsedelim. Chipset arızaları anakart beyni arızalanması olarak sayılabilir. notebook bilgisayarlarda temel olarak iki çeşit chipset bulunmaktadır. Güney ve kuzey köprüleri olarak isimlendirilen bu chipsetler arıza yaptığında notebook ekranında hiçbir şekilde görüntü gelmez ve chipset arızası oluştuğu bu şekilde belirlenir. Chipset arızasının oluştuğunu anlamanın bir yöntemi ise wireless, mause ve klavye gibi cihaz parçalarının çalışmamasıdır. Chipset arızası her bir cihaz tamircisi için anakartın değişimi ile başa çıkılabilen bir arıza çeşididir. Anakart değişimi ile başa çıkılan bu arıza çeşidinde cihaz çalışıyor gibi görünse de cihazın çoğu zaman daha sonradan aniden durması ihtimali yüksektir. Notebook gibi bilgi verileri bulunan cihazların ani bir şekilde arızalanması da kullanıcılarının verilerinin kaybolmasına neden olabilir. Veri kayıpları bir çok işin kaybına neden olabileceğinden chipset arızalarının oluşup oluşmadığı mutlaka iyi gözlemlenmelidir.

Msi Servis Partner orjinal yedek parça aksesuar satış ve satış sonrası onarım tamir servis hizmetleri olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. arızalı ürün ve gereksinimlerinizde ücretsiz kargo ile hizmetinizdeyiz.

Msi Servis Merkezi

Tecra Bilişim Teknolojileri
Perpa Ticaret Merkezi B Blok
Kat: 9 No:1337- B3
Okmeydanı / Şişli / İstanbul

(0212) 222 88 90

(0212) 320 88 90

(0212) 222 88 92

destek[@]msiservismerkezi.com

9.00 – 18.00

Msi Servis | Msi Notebook Servis | Msi Laptop Servisi © 2018 Tüm hakları saklıdır.